pátek 15. ledna 2016

Fleecová radost

Už dlouho jsem chtěla ušít fleecovou mikinku. Dostala jsem se k tomu až nyní a to i přesto, že materiál mám doma více jak půl roku. 

Použila jsem wellness fleece a úplet s autíčky. Fleece jsem nakombinovala šedivý a modrý, aby mikinka byla trošku veselejší. Spodní lem jsem vyřešila použitím úpletu s autíčky, místo klasického jednobarevného nápletu. Ten je na konci rukávů a je udělám opět delší, takže vydrží déle. 

Tato mikinka je šitá jako velikost 104, ale díky delším nápletům na rukávech a delšímu provedení oproti střihu vydrží minimálně do velikosti 110. Vzhledem k tomu, že Mikuláš nyní nosí velikost 92/98, tak pokud mikinku nezničí, nebo neztratí, bude sloužit opravdu hodně dlouho.

Na přední díl jsem chtěla udělat vlastní aplikaci autíčka, nakonec jsem to vyřešila našitím obrázku z použitého autíčkového úpletu. 


Tentokrát jsem si více vyhrála s detaily, takže zip je z rubové strany obšit stužkou. Neměla jsem doma s osobními autíčky, tak jsem použila s mráčky a sluníčky, barevně ladí a Mikimu to nevadí. Přišila jsem i nezbytné poutko na pověšení, neboť mikinka je teplejší, takže na jaře může suplovat bundičku, tak aby byla za co pověsit :-)
Mikinka je měkoučká a teplá, což Mikuláš ocenil a odmítal ji svléknout :-) Po dlouhé době měl z kousku oblečení takovou radost.Šití dopadlo, myslím, velice dobře. Jen nechci tento fleece dlouho vidět :-) Pouští neuvěřitelné množství chloupků, takže jsem šití prokládala luxováním a stejně nacházím po bytě další a další tyrkysové a šedivé chloupky.

 

1 komentář: